Sağlık

Sıcaklık Kontrollü Taşımacılık

İlaç taşımacılığı, medikal taşımacılık hizmeti altında değerlendirilir. İlaçlar ve ilaç hammaddeleri, taşıma koşullarının yerine getirilmesi gereken ve gıda maddeleri gibi hassas, en fazla taşıma ve lojistik hassasiyeti gerektiren ürün gruplarından biridir.

Sağlık sektöründe kullanılan soğuk ilaç ve ilaç hammaddesi taşımacılığı için birçok kalem mevcuttur. İlaçlar, ilaç hammaddeleri, haplar, serumlar ve diğer medikal ürünleri gibi bir çok farklı ilaç maddelerinin taşınması, sıcaklık derecelerindeki hassasiyetlere itinayla dikkat edilerek yapılmalıdır.

İlaç ürünlerinin hemen hepsi üretim, depolama ve dağıtımın her aşamasında tamamen ısı kontrolünde olmalıdır. Yapılacak bir hata yüksek bedelli ürünlerin riske atmakla beraber halk sağlığı ve hasta güvenliğini de tehdit edecektir.

Sektörün bu hassasiyetinden dolayı özel tasarım ve PHARMA SOLUTİONS (GDP COMPLİANT) belgeli araçları ile frigo taşımacılıkta da iddialı olan RAMTAŞ, ürünlerini tam zamanında teslim etmek birinci önceliğidir. İlaç lojistiği alanında RAMTAŞ,% 100 sabit bir taşıma sıcaklığı spesifikasyonu ile yüksek kalitede ilaç taşımalarının özel gereksinimlerini karşılayabilir, hem SICAKLIK İZLEMELİ EKSPRES teslimatlar için hem UYDU İZLEMELİ ÇİFT KATLI araçlara hem de BÖLMELİ araçlara kadar geniş bir donanıma sahiptir.

RAMTAŞ soğukta muhafaza edilmesi gereken ürünlerin +25 C'den -25 C'ye kadar muhafazalı olarak taşımalarını sağlamaktadır İlaç, kimyasal ürünler, gıda gibi soğuk hava muhafazası gereken ürünlerin taşımalarını sıklıkla yapmaktadır.